O stránke

Jánošík vo filme

Stránka Jánošík vo filme prináša informácie o všetkých filmoch o Jánošíkovi, o ich histórii, hercoch, natáčaní a o všetkom, čo s tým súvisí. Filmov o slovenskom ľudovom hrdinovi Jurajovi Jánošíkovi bolo nakrútených hneď niekoľko.

Na stránke Jánošík vo filme nájdete okrem základných informácií o filmoch aj detailný popis vybraných diel (v budúcnosti snáď všetkých) s rôznymi zaujímavosťami, fotografiami, videami, súvisiacimi článkami a podobne. Súčasťou stránky Jánošík vo filme budú aj aktuálne novinky o filmoch či upozornenia na podujatia súvisiace s filmami.

Projekt Jánošík vo filme je ďalšou nekomerčnou stránkou, ktorú vytvorili Katarína Laurenčíková a Ján Laurenčík. Už predtým sa totiž podieľali na tvorbe stránky s názvom Terchovská sieň slávy, ktorá je zameraná na terchovské osobnosti a históriu.

Autori projektu Jánošík vo filme

Terchová pre všetkých, n.o. - logo

Túto stránku prevádzkuje nezisková organizácia Terchová pre všetkých, n.o.!

Stránka Jánošík vo filme je kolektívnym dielom dvoch ľudí. Na jej tvorbe sa podieľali:Katarína Laurenčíková a Ján Laurenčík

Katarína Laurenčíková

Katarína Laurenčíková sa narodila 23.11.1984 v Žiline. Je študentkou 5. ročníka Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Projekt Jánošík vo filme je súčasťou jej rovnomennej diplomovej práce. Je autorkou celého obsahu webstránky.

Ján Laurenčík

Ján Laurenčík sa narodil 21.09.1984 v Žiline. V projekte Jánošík vo filme sa podieľal najmä na tvorbe webovej stránky.

Motivácia

Hlavnou motiváciou autorov na realizáciu stránky Jánošík vo filme bol ich prirodzený záujem o jánošíkovské filmy či o Jánošíka samotného. Tento záujem súvisí možno s ich rodiskom (Žilina, resp. Terchová), možno s odmalička pestovaným vzťahom k Slovensku, k ľudovým tradíciám, k folklóru, k Jánošíkovi a pod.

Diplomová práca

Táto webová stránka je súčasťou rovnomennej diplomovej práce Kataríny Laurenčíkovej. Diplomová práca bola úspešne obhájená na Filozofickej fakulte UK v Bratislave v roku 2009. Môžete si stiahnuť a prečítať celú prácu vo formáte PDF:

Kontakt

Vaše pripomienky, návrhy, otázky, podnety môžete odoslať na adresu janosik@terchova-info.sk, alebo pomocou tohto formulára:

Vaše meno (povinné)

Váš e-mail (povinné)

Predmet

Vaša správa

Podporte stránku Jánošík vo filme

Túto stránku môžete podporiť tak, že umiestnite na ňu odkaz alebo niektorý z nasledujúcich bannerov na vašej webovej stránke.

Jánošík vo filme

Jánošík vo filme

Jánošík vo filme

Ak hľadáte ubytovanie v Terchovej, určite si pozrite aj web Terchova-info.sk!

2 názory na “O stránke”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *