Jánošík Václav Jiráček ako Johnny Depp

V rámci noviniek na tejto stránke budeme uvádzať aj preklady článkov o novom filme o Jánošíkovi zo zahraničných stránok. Tých bude pravdepodobne neúrekom, keďže film vyjde v koprodukcii Poľska, Česka a Slovenska.

Na poľskej stránke Kobieta.pl vyšiel 5.1.2009 článok o predstaviteľovi hlavného hrdinu Václavovi Jiráčkovi.Václav Jiráček ako Jánošík

Názov článku znie: „Václav Jiráček – tvár ako zo sna“. Autor si v úvode kladie otázku, či Jiráček nahradí v srdciach Poliakov miesto Mareka Perepeczka (predstaviteľ Jánošíka z poľského filmu a seriálu z roku 1974). Vyjasniť sa to má na jeseň 2009, kedy by chceli režisérky Agnieszka Holland a Kasia Adamik odpremiérovať Jánošíka na festivale v poľskom meste Gdynia.

Podľa článku sa niektorí ľudia čudujú, prečo Jánošíka nehrá poľský rodák. Autor uznáva, že ani naozajstný Jánošík nebol Poliak. Podľa dnešných kritérií by bol Slovákom. Podľa vtedajších jednoducho goralom. Poľský Jánošík Perepeczko bol dvojmetrový silák s postavou kulturistu. Nový Jánošík Jiráček bude iný. Podľa Holland jednoducho fešák, tak trochu Johnny Depp. Šťúply, vrtký, správny, s pekným vnútrom. Nebol vybraný len kvôli tomu, že vyzerá ako model. Vraj má silu, rešpekt. Keď bez zvyšovania hlasu povie „Ticho!“, všetci stíchnu.

Zdroj: Kobieta.pl

5 názorov na “Jánošík Václav Jiráček ako Johnny Depp”

 1. Videl som film Jánošík a napriek dramatickému priebehu výroby,som spokojný a aj veľmi rád,že vzniklo filmové dielo,ktoré sa nedá s ničím porovnávať.
  Mladý herec z Prahy,ale nedobrovoľnou pauzou v natáčaní,medzihrami ostrieľaný Václav Jiráček,sa erudovane zhostil roly Juraja Jánošíka a ukázal,že aj Slovákom neznámy herec z Prahy,má čaro a charizmatickým oblúkom,si získava srdcia filmových divákov,veriac že dobro v ľuďoch nevymrelo! Sound Engineer MilKa

 2. P.S.Herca Johnnyho Deppa poznám už dlhé roky ako herca,od jeho chlapčenských postáv vo filmoch pre mládež,až po veľmi vážne úlohy.Patrí medzi hercov,ktorí skúšajú rozlične kontrastné,až komplikovanosťou zmanipulované postavy.Je fakt dobrý.

  Ako príklad uvediem film Rain Man v podaní skvelého D.Hoffmana.Výborne mu tam aj sekunduje,pomerne mladý,ale už ostrieľaný Tom Cruise.Je to herecký koncert,aj keď obaja herci mali aj iné ponuky,účinkovanie vo filme,zobrali ako výzvu.

  J.Depp už má za sebou,takiež plno zložitých filmových postáv,až po asi najznámejšiu z filmov o Pirátoch z Karibiku.

  Som teda úprimne rád,že pani režisérka A.Holland,dala šancu charizmatickému V.Jiráčkovi,lebo tento v civile,skromne pôsobiaci mladý muž,dodáva jej filmu,aj vďaka svojej aure,tak potrebnú silnú dimenziu,ktorú tento film potrebuje na prežitie.Autentickým stvárnením Jánošíka,sa tak V.Jiráček dostáva do sŕdc divákov,tak ako J.Depp už dlhé roky.MilKa

 3. Ahoj Vaclav,dufam ze aj moj prispevok Ta potesi ze si sa mi velmi pacil vo filme Janosik.Citala som na internete aj negetivne vyjadrenia,ze vraj divakovy nebol ponuknuty pribeh ALE TO NIEJE PRAVDAAA.Z kina som odchadzala v slzach a s bolestou hlavy pretoze ma spominany film naplnil silnymi emociami.A o tom by to malo byt?Ci nie?A ten zvlastny pocit mi pretrvava a preto si JANOSIKA pojdem pozriet este raz.Nechapem ludi co hovoria ze je tam privela nasilia a sexu.Ved tak to v tej dobe predsa bolo a sex je sucastou zivota .A nakoniec kolko brutality je v inych filmoch a vlastne aj v beznom zivote?Pacilo sa mi to davam dole klobuk pred ludmi co na filme pracovala BLAHOZELAM.

 4. Vašek je skutečne éterická bytost, co na to povidat. Prirovnání k Johnnymu Deppovi je opravdu trefné. Sem ráda, že túto stránku navštevujú ludé s dobrým vkusem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *