Habera spieva pre Jánošíka

Populárny slovenský spevák Pavol Habera nakrúcal minulý týždeň v pražskom klube Avion videoklip k piesni Láska a smrť. Táto pieseň bude slúžiť k propagácii očakávaného filmu Jánošík, pravdivá história.

Pavol Habera naspieval pieseň k filmu Jánošík

Neveselú skladbu s ešte smutnejším textom opisuje Paľo Habera takto: „Som si vedomý, že touto skladbou budem atakovať vrchné priečky „kremačných“ hitparád, ale musím pochváliť Daniela Heviera za geniálny text – fakt sa mu vydaril…“

„Je to videoklip k piesni, ktorú som napísal k filmu Jánošík. V klipe ma ale nebude príliš vidieť, pretože som väčšinu času otočený chrbtom ku kamere. Ten klip nie je o mne, ale má veľkofilm Jánošík ešte viac zviditeľniť,“ prozradil Habera.

„Natáčali sme klip len jeden deň, v klipe bude veľa záberov z filmu. Je to v podstate o tom, že Pavol príde domov, sadne si do kresla a pri pozeraní filmu Jánošík mu napadne napísať pieseň,“ povedal režisér klipu Tomáš Bařina.

Pavol Habera je nielen interprétom piesne Láska a smrť, ale aj autorom hudby. Text zložil už spomínaný Daniel Hevier, autor textov mnohých ďalších uspešných hitov Paľa Haberu. O celkové aranžmány piesne se postaral Juraj Tatár, scénar videoklipu je spoločným dielom Paľa Haberu a Tomáša Bařinu, režiséra filmu Bobule a kultovej českej reklamy Bóbika. „S nápadom zložiť pieseň k novému filmu o Jánošíkovi prišiel producent Rudolf Biermann. Keď mi pustil ukážky z filmu, okamžite som súhlasil. Po toľkých rokoch práce je jasné, že Jánošík bude skvele zrealizovaný film!“, hovorí Pavol Habera.

Pozrite si video, v ktorom uvidíte zábery z natáčaniu klipu a takisto výpovede Haberu a Bařinu. Nájdete ho na stránke nova.cz. Vypočujte si rozhovor o novom klipe s Haberom na stránke rozhlas.sk. Pieseň Láska a smrť si môžete vypočuť na stránke Pravda.sk.

Zdroje:
PR správa Garfield Film
Nova.cz
Rozhlas.sk
Blesk – foto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *