Pribudol Jánošík z 1962/63 a Zbojník Jurko

František Kuchta ako Jánošík

Napokon boli spracované aj filmy Jánošík z rokov 1962/63, ktorý režíroval Paľo Bielik s Františkom Kuchtom v hlavnej úlohe, a animovaný film Viktora Kubala Zbojník Jurko z roku 1976.

Dozviete sa základné informácie, obsadenie filmov, bližší popis o oboch filmoch, zopár zaujímavostí a môžete si pozrieť aj viacero fotografií. Pokračujte na stránky o filme Jánošík (1962/63) a Zbojník Jurko (1976).

3 názory na “Pribudol Jánošík z 1962/63 a Zbojník Jurko”

  1. Prvý slovenský historický farebný a širokouhlý film na začiatku 60.rokov.Film bol natočený pri príležitosti 250. výročia Jánošíkovej smrti v rokoch 1962-63. Premiérovo bol uvádzaný na Filmových festivaloch pre pracujúcich, hlavne v letných kinách – amfiteátroch. Najprv bol uvádzaný ako dvojprogram, neskoršie samostatne po dieloch.Film zaznamenal počas svojich filmových predstavení najmasovejšiu návštevnosť v našich kinách a tak sa zaradil na 1. miesto návštevnosti na slovenské filmy tej doby.Pri uvádzaní sa na začiatočných premierách filmu, hlavne v amfiteátroch zúčastňovali aj ich tvorcovia, ktorí potom besedovali aj s návštevníkmi o samotnej výrobe filmu.Samotný titul filmu dlhé roky viedol prvé miesto v rebríčku návštevnosti, ktoré žiaden iný slovenský film tej doby neprekonal, čo vlastne neskoršie viedlo aj k častým obnoveným premieram filmu. I napriek značnej kriteke filmu zo strany divákov s porovnaním filmu Jánošík 1935 sa dočkal aj rôznych filmových ocenení doma aj v zahraničí.

  2. K filmu Jánošík mámvelmi blizky vzťach, ale nový film a jeho herecké obsadenie a vôbec nemá nič do činenia s hrdinom ako bol pre Slovensko a vôbec postava Jánéšíka. Som znechutený sa na to pozerať ako ste ho zosmiešnili a to je aj tak s trestne pravným poriadkom v rozpore ak by sa našiel niekto kto by podal žalobu proti režii a scenaristovi bol by som na ich strane a žiadal o stiahnutie celého distribučného koloso. Lebo podľa mna je to kič aky sa vo svetovej kinematografii nenatočil. Škoda bolo tých penazi, ktoré sa mohly použit na ine učeli pre chudobných. Jozef Kanaloš tel.0915 155163

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *