Filmy o Jánošíkovi na festivale v Terchovej

František Kuchta ako JánošíkAutori tejto stránky sa spolu s kamarátmi rozhodli zorganizovať v Terchovej filmový minifestival, na ktorom premietnu všetky slovenské filmy o Jánošíkovi.Túto ambíciu prezentovali v médiách už dávnejšie. Dôvod? Nie veľa ľudí videlo všetky Jánošíkove filmy. Svedčí o tom aj anketa v pravej časti tejto stránky. Väčšina ľudí videla dvojdielneho Jánošíka s Františkom Kuchtom v hlavnej úlohe. Ostatných nedávajú v televízii až tak často, ak vôbec.

Dnes (7. mája 2009) sa stretol prípravný výbor tohto komorného podujatia s pracovným názvom Filmový festival Jánošík vo filme. V reštaurácii v Kultúrnom dome si za jedným stolom pri kofole a pive posedeli Ján Laurenčík, Katka Laurenčíková, Vlado Moravčík, Paula Hanuliaková a Rudo Patrnčiak. Diskutovali sme o základných veciach týkajúcich sa zabezpečenia festivalu.

Termín filmového festivalu je jasný: 25. – 26.7.2009. Filmy budú premietané v kinosále Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Terchovej. Ďalšie informácie budeme postupne dopĺňať na túto stránku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *