Emília Vášáryová bude Jánošíkovou matkou

Po dlhých 40-tich rokoch sa Milka Vášáryová opäť stretla s uznávanou európskou filmovou režisérkou Agnieszkou Holland. Spojila ich spoločná práca pri nahrávaní slovenskej verzie nového veľkofilmu Jánošík, pravdivá história.

Agnieszka Holland a Emília VášaryováJedna zo slovenských najväčších hereckých hviezd prijala ponuku nadabovať Jánošíkovu matku, za čo jej režisérka veľkoryso poďakovala. „V zahraničí je vždy velkým prínosom, keď známi a uznávaní herci dabujú hercov z inej krajiny, „ hovorí Agnieszka Holland, ktorá začiatkom 80-tych rokov emigrovala z Poľska a už 20 rokov pracuje najmä v Hollywoode. Obe dámy sa za „starých čias“ stretli nielen v Prahe, kde Agnieszka študovala na FAMU, ale aj na Slovensku. Vtedy k nám režisérka chodievala veľmi často, pretože jej manžel Laco Adamik pochádzal z Topoľčian a samotná Holland stále hovorí veľmi pekne po slovensky. Adamik pre zmenu nasledoval svoju manželku do jej rodnej krajiny Poľska a dodnes tam  pôsobí ako uznávaný divadelný režisér. Ich dcéra Kasia Adamik, je spolurežisérkou Jánošíka a na réžiu tohto filmu vlastne mamu prehovorila práve ona.

Okrem slovenskej zvukovej verzie „Jánošíka“ vznikla aj poľská a česká verzia nového filmu, ktorého slovenská premiéra je pripravená na 10.septembra 2009. Mimochodom, Jánošíka dabuje Robo Roth.

Zdroj: Tlačová správa Garfield Film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *