Na premiére filmu Jánošík, pravdivá história

Tvorcovia tejto stránky sa zúčastnili na slávnostnej premiére najnovšieho filmu Jánošík, ktorá sa konala 4.9.2009 v bratislavskom Auparku.

Bol to naozaj hollywoodský večer so všetkým, čo k tomu patrí. Nechýbal červený koberec, príchod hviezd filmu a iných spoločensky známych ľudí, po filme slávnostná recepcia. Akurát dážď bol navyše.

Čo však bolo v ten večer najdôležitejšie? Samotný film Jánošík s podtitulom Pravdivá história. S tvorbou filmu sa spája viacero kontroverzií, ktoré však už boli v médiách dostatočne prevetrané. Ako fanúšikovia filmov o Jánošíkovi sme sa na tento deň náramne tešili. Naše hodnotenie (ako fanúšikov) je však určite zaujaté.

Film je výborný, nám sa veľmi pozdáva. Kritiku necháme na iných, tej sa určite radi zhostia všelijakí odborníci. Spomenieme len, že na hercoch (paradoxne najmä na Václavovi Jiráčkovi) občas vidno 7 ročnú prestávku v nakrúcaní,  ale nie je to veľmi rušivé. Možno keby to divák nevedel, ani by si to nevšimol. Tento Jánošík osloví najmä mladšiu generáciu. Starším z hláv asi nevytlačí Kuchtu či Bielika. Film je naturalistický, občas drsný, v krásnej prírode, niekedy plný  snov a trochu aj vtipný. Snaží sa byť pravdivý. Oscara asi nevyhrá, ale tvorcovia a ani krajiny koprodukcie sa nemajú za čo hanbiť.

A teraz niekoľko útržkov z článkov o premiére na webe…

Niekoľko našich fotiek z premiéry si môžete pozrieť tu, kvalitnejšie nájdete na vyššie spomínaných weboch.

Pozrite si aj videá, jedno je z úvodného privítania divákov v sále, druhé z tlačovej besedy po premiére:

6 názorov na “Na premiére filmu Jánošík, pravdivá história”

  1. Včera som si pozrel nového Jánošíka. Prvé dojmy mám zmiešané. Nebol to zlý film, skôr dobrý. Ale nebolo tam nič, čo by sa dalo nazvať dejom. Nič ma tam nevtiahlo do filmu. A ešte jedna vážna vec. Slovenský ľud tam bol vykreslený ako ničnerobiaca, opíjajúca sa a súložiaca sebranka. Pani režisérka trocha mala naštudovať aj spôsob života slovenského ľudu, prácu na pánskom a čo ma prekvapuje vo filme nebol DEREŠ. To sú tak dôležité skutočnosti, ktoré charakterizujú túto dobu, že je nemožné aby sa vo filme Jánošík neobjavili.

  2. tak toto to je iba hanbaaaa,,,,,jediny herec co tam vedel hrat bol Labuda,,inak nulaaaa::))mohly radsej natocit PORNO za tie peniaze aspon by si neurobili hanbu,,,,a t cesky herec co stvarnil JAnosika by mal vzdat herectvo a radsej by mohol hladat miesto v Ostravsko Karvinskych baniach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *