12 názorov na “Pozrite si film Jánošík, pravdivá história (2009) celý na internete”

 1. Nechápem ako niekto na youtube mohol dať film Jánošík 2009, veď na youtube sa dávajú kvalitné veci a nie takýto brak. Už od začiatku som sa pokúšal pochopiť o čo ide v tom filme ale my to nebolo dopriane z dôvodu nelogického správania sa postáv a deju.
  Z obsahu filmu nie je jasné v ktorom období sa dej odohráva, aké obdobie mu predchádzalo a kde sa odohráva. Úplna absencia hlavných nepriateľov(uhorská vrchnosť) spôsobila že vo filme sa nevie proti komu a z akého dôvodu Jánošík bojuje. Dej filmu je neustále vyplňaný úchylnými scénami (ako keby neexistovali iné možnosti), ktoré kazia dojem z filmu. Postava Jánošíka by mala byť znázornená silným a veľkým chlapom (aj keď to tak možno nebolo) a nie priemernou postavou.
  Tento film je strata času už keď ho niekto pozerá na čierno a nevie si predstaviť ľudí ktorý zaň zaplatia.
  Odporúčanie autorovi: Mal by si už konečne prestať s jointami (sweet) a namiesto toho sa začni venovať serióznej práci.
  plusy: od tohto autora si už žiaden film nepozriem.
  mínus: čas strávený pozeraním tohoto filmu (cca 15min) som mohol využiť na pozeranie skutočného filmu.

 2. Nechápem ako niekto na youtube mohol dať film Jánošík 2009, veď na youtube sa dávajú kvalitné veci a nie takýto brak. Už od začiatku som sa pokúšal pochopiť o čo ide v tom filme ale my to nebolo dopriane z dôvodu nelogického správania sa postáv a deju.Z obsahu filmu nie je jasné v ktorom období sa dej odohráva, aké obdobie mu predchádzalo a kde sa odohráva. Úplna absencia hlavných nepriateľov(uhorská vrchnosť) spôsobila že vo filme sa nevie proti komu a z akého dôvodu Jánošík bojuje. Dej filmu je neustále vyplňaný úchylnými scénami (ako keby neexistovali iné možnosti), ktoré kazia dojem z filmu. Postava Jánošíka by mala byť znázornená silným a veľkým chlapom (aj keď to tak možno nebolo) a nie priemernou postavou.Tento film je strata času už keď ho niekto pozerá na čierno a nevie si predstaviť ľudí ktorý zaň zaplatia.Odporúčanie autorovi: Mal by si už konečne prestať s jointami (sweet) a namiesto toho sa začni venovať serióznej práci.plusy: od tohto autora si už žiaden film nepozriem.mínus: čas strávený pozeraním tohoto filmu (cca 15min) som mohol využiť na pozeranie skutočného filmu.
  +1

 3. Zdá sa mi, že sa vyjadruje niekto, kto tomu nerozumie. Alebo má pocit, že tomu rozumie lepšie, než my všetci. Nik ho nenútil, aby sa díval. Ak niekto nepozná priemerne dejiny, je to s ním zlé. Vieme kedy žil Jánošík a kedy ho popravili. To, že Jánošík bol dvojmetrový obor, je legenda, ktorá mala zdôrazniť jeho historickú veľkosť. A bielikovská legenda. Skutočnosť sa však vždy líšila od historickej legendy, ako bola dodatočne vytvorená. Ale kondečný verdikt vydám, až film zhliadnem celý. Má celkovo 14. častí cca 9 – 10 minútových dĺžok. A možnože niekomu chýba legendárny tanec pod šibenicou podľa Mahena v Bielikovom predvedení. Uvidíme. Zatiaľ som sa v tom orientoval.

 4. pre: Wilhelm Schultze
  Nejde o ľudí ktorý poznajú históriu Jánošíka ale o tých ktorý ju nepoznajú a pozerajú film Jánošik, taký človek si len veľmi ťažko urobí predstavu o tom že kým bol Jánošík a prečo je pre slovákov ako legenda dôležitý keď to v tom filme nieje dostatočne stvárnené. Jeho výška je síce len legenda, ale práve ten film má byť o slovenskej legende.

 5. Mali by ste si prečítať podtitul názvu k filmu. Ak ste tak nespravil, tak ja vám ho ponúknem, znie: „Pravdivá história“. To znamená, že autor, teda autorka, sa opierala o historické a doložené fakty. Ak ste čakali rozprávky, tak si pozrite Jurošíka a ostatných „Jánošíkov“.

 6. to Palo
  Autor, alebo autorka ziavne zabudla režisérovi povedať že má ísť o „pravdivú históriu“, lebo inak si apsenciu pravdy a histórie neviem vysvetliť.

 7. o nicom.. tolko jebačiek v historickom filme… ??!! Pri niektorých častiach (ako vyskočil na voz) som mal dojem ako by som pozeral Batmana.. stratený čas… vrelo neodporúčam!

 8. Nemyslím si,že sa tu svoje názory vyjadrujú ľudia celkom neznalí histórie,no ani oni a ani tí odborne fundovaní sa určite nechcú prieť o historické fakty,ktoré sú síce zaznamenané,ale nedokázané.Tu ide inú rovinu posúdenia filmu ako takého a o mieru jeho vnútorného obohatenia slovenského diváka.Nuž-ten,kto si dovolí v roku 2009 napísať pravdivú históriu
  z obdobia okolo roku 1700,musel by nutne v tej dobe žiť! Podľa plejády režisérskych osobností tejto „zaručenej
  pravdy“ musel Jánošík existovať na poľskej strane Tatier,podľa množstva sexuálnych scén a s odpustením za výraz
  „opileckých žúrov“,kde sa nepilo,ale ožieralo,sexovalo takmer krížovým pravidlom, bol Jánošík v tomto svojom „pravdivom obraze“ prezentovaný ako opilec a na sex zaťažený mládenec,o jeho družine ani nevraviac.Bujaré a neviazané „pitky“ či už v krčmách,alebo pod holým nebom,čiže na verejnosti-silná káva na tú dobu!Vtedajšie sociálne,materiálne a morálne podmienky by im také „odväzy“ sotva umožnili.Naviac väčšina ľudí vtedy povinne musela drieť,odvádzať dane,naturálie,a aj ich „nekompromisní nadriadení“ by sotva súhlasili s tak častými disco-prejavmi svojich oddaných poddaných,ktoré veľmi pripomínali nie úroveň,ale spôsob zábavy dnešnej mladej generácie!!Celý film neponúkol ani jeden obraz
  ťažkého roľníčenia chudoby.S vyzývavým výzorom,správaním a spôsobom obsluhy by sotva súhlasil ktorýkoľvek krčmár,krčmárka v každej krčme v tej dobe…!!!A slovne,obsahovo i výrazovo chudobné dialógy „o ničom“ opäť pripomínali dnešné
  demokratické časy..!a kdeže sa podela vtedajšia nábožnosť..?!Tatko mal vtedy nejaké slovo a rešpekt,aj keď deti
  už boli hodne odrastené,kým „deti“ v tomto filme akoby vyrastali bez otcov…!?Nie je to len môj názor,ale aj množstva
  opýtaných bežných ľudí,ktorí snímku zhliadli-tento film jednoznačne ničím neobohatil,iba ochudobnil štátu kasu.

 9. Bol Jánošík abstinent? Nebol. Bol snáď introvert? Nebol. Mal rád dievčatá ako všetci normálni mládenci okolo 25 rokov. Bol valachom na salaši a zhodou okolností sa dostal k povstalcom-Kurucom. Určite bol urastený ale zase nebol to žiadny obor. Kamarátil sa s krčmárom, bačom a podžupanom Lánym. Tí by sa vtedy s človekom ktorý nebudil rešpekt ani len do reči nedali. Janošík budil rešpekt minimálne tak ako dnes mafiáni alebo slovenské podsvetie. Mal peniaze a zbrane. Nerozhadzoval ale požičiaval. Jedine za prepustenie z Hrachovského kaštiela z väzenia vrchnosť podplatil. No a ulúpené zlaté prstene podaroval aj dievkám v Terchovej. To, že sa v tej dobe okrádanie bežne praktizovalo neprekvapí žiadneho znalca dejín. Ved v rovnakom čase zbíjal britský korzár (privateer) Woodes Rogers – neskorší guvernér na Bahamách. Jeho priateľ- lekár Thomas Dover okrádal španielske dámy v meste Guayaquil. Celkovo si kapitán a lekár
  Thomas Dover nakradol 6,689£ (dnes by to bolo 873,200 £) A to všetko s požehnaním britskej koruny. Som rád, že konečne som mohol vzhliadnuť normálny film a nie iba akúsi ideologickú zlátaninu kde Jánošíkovi chýba už iba Marxov Kapitál v paper backovom vydaní.

 10. Pre Igor. M. „Celý film neponúkol ani jeden obraz
  ťažkého roľníčenia chudoby“ Ale Jánošíkovci ani nepatrili medzi najchudobnejších. Nerobili paholkov, ani nedreli na majeri u grófa. Dokonca patrili medzi tzv „slobodníkov“ s právom nosiť náušnicu ( krúžok na uchu) Mali vlastnú drevenicu., polia a lúky. Rodičia Juraja boli z Bytče vykúpiť a zadarmo to určite nebolo. Čiže museli mať peniaze. Navyše cez sezónu bol na salaši a asi sotva hrdlačil na poli. V Terchovej vtedy farnosť ani neexistovala. Preto Jánošíka pokrstili vo Varíne. Takže do kostola tam chodili možno iba na veľké sviatky. Ľudová tradícia v susednej dedine Zázrivá o Jánošíkových zbojníkoch hovorí len toľko, že boli vnímaní ako zlodeji a nazývali ich tam „Moravčíci“ Na vtedajšiu prax a útlak vrchnosti ako bolo Chodiť na panské nemôžeš nazerať dnešnými očami. Bolo to vnímané tak ako chodiť dnes do roboty a štátu platiť dane. Sprevádzalo to človeka od detstva až pokým vládal robiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *