Jánošík a Anička

Pri Jánošíkovi ani v jednom filme nechýbala jeho milá Anička a nebude to inak ani v najnovšom filme. Predsa však divák zostane prekvapený, keď zrazu zistí, že Anička nie je osudovou láskou Jánošíka, ale popri nej sa na scéne objavia ďalšie dve ženy v živote Jánošíka.

Jánošíkova frajerka AničkaAnička v najnovšom spracovaní bude jednou z troch lások hlavného hrdinu. Ktorou v poradí bude, hovorí predstaviteľka tejto postavy Táňa Pauhofová: „Jánošík teda má tri také osudové ženy a ja som mala možnosť byť jednou z nich. Byť možno jednou z tých prvých… na tie sa nezabúda…“ (viac: http://janosik.terchova-info.sk/2009/06/04/prva-tlacovka-k-filmu-janosik-pravdiva-historia/)

Táňa Pauhofová vo filme Jánošík. Pravdivá história si tak zahrala po boku Václava Jiráčka ako prvá láska slovenského hrdinu. Na plátne ju však často neuvidíme, pretože jej rola bola rozsahom malá. Napriek tomu si na nakrúcanie spomína ako na veľké dobrodružstvo.

„Natáčanie bolo dosť akčné. Môj prvý natáčací deň – to bolo štrnásť hodín v dvojmetrovom snehu, kde sme sa vlastne s Jánošíkom naháňali. Boli sme vyštvaní do hôr, do mínus už ani neviem koľko. Bola som oblečená v šatách, ktoré mi za dvadsať minút zmrzli na plech. Mala som bosé nohy a obuté krpce a natáčalo sa nonstop štrnásť hodín v dvojmetrovom snehu.“ (viac: http://www.cas.sk/clanok/119559/pauhofova-lubostna-scena-s-janosikom-boli-muky.html)

Táto scéna bude zrejme jedinou milostnou scénou medzi Aničkou a Jánošíkom. Chúlostivé zábery uvidíme však aj pri ďalších osudových ženách.

Aj keď postave Aničky nie je venovaný veľký priestor, pravdepodobne zohrá v živote Jánošíka významnú etapu. „Jánošík má až tri frajerky, ale Anička je niečím zvláštna. Čím, to neprezradím.“ Takto končí charakteristiku svojej postavy Táňa Pauhofová.

Len pre zaujímavosť, Táňa Pauhofová účinkovala vo filme pred prerušením a aj po ňom.

Ak si chcete pozrieť výzor Jánošíka a Aničky pred prerušením natáčania a po ňom, tu sú fotografie na porovnanie: http://www.pluska.sk/soubiznis/2009/06/zastavil-janosik-cas.html.

Viac informácií o Táni Pauhofovej v Jánošíkovi:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *