Jánošík láka do kín masy ľudí

Nedávno dokončený film Jánošík prilákal do slovenských kín za prvý týždeň premietania 31107 divákov.

Má teda za sebou druhý najlepší otvárací týždeň na Slovensku v histórii. Prvenstvo si drží Jakubiskova Bathory s 35925 divákmi za prvý týždeň.

Jánošík s UhorčíkomDistribútorka filmu Denisa Biermannová na to hovorí: „Som veľmi spokojná, výsledok je dokonca nad naše očakávania. Mňa obzvlášť tešia dva fakty, že návštevnosť filmu má stúpajúcu tendenciu – najviac divákov sme mali v nedeľu a že na predstaveniach tvorí väčšinu mladý divák…“.

Jánošíkovi sa darí aj v Čechách, kde je v súčasnosti tretím najnavštevovanejším filmom.

Film Bathory dokopy videlo okolo 400 tisíc ľudí, Jánošík ju však kľudne môže prekonať. Veľkofilm Jánošík je na Slovensku distribuovaný v netradične vysokom počte 21 kópií, z toho 4 digitálne. Zatiaľ ho mohli vidieť iba diváci v 13 najväčších kinách Slovenska v 12 slovenských mestách počas 239 predstavení. V nasledujúcich dňoch príde postupne Jánošík do každého kina na Slovensku, potvrdil PR manažér filmu Ján Kakaščík. Preto možno predpokladať, že Jánošíkova návštevnosť sa k Bathory priblíži a možno ju aj prekoná. Ľudí do kín na Jánošíka neláka len silná téma, ale aj masívna kampaň.

Na naše počudovanie, Jánošík sa podľa našej ankety (vpravo) páčil viac ako 60-tim percentám respondentov, nepáčil sa len 15-tim, ostatní ho zatiaľ nevideli. Odporuje to nelichotivým kritikám odborníkov.

Názor na “Jánošík láka do kín masy ľudí”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *